ستاره درخشان سلیاکتی
یادنامه معلمی دلسوز و جهادگری پرتلاش شهید ولی الله محمدی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


ستاره درخشان سلیاکتی
_____________________
تولد:
او مرد مومن،صادق،مجاهد فی سبیل الله،مرد علم ودانش،معلمی دلسوز، آگاه ومتعهد بود.شهید محمدی در تارخ 1334/7/2 در روستای سلیاکتی از توابع شهرستان نور در خانواده ای روستایی وکشاورز چشم به جهان گشود.

تحصیلات:
تحصیلات ابتدایی را در همین روستا به پایان رسانید وپس از تحصیلات ابتدایی جهت فراگیری علم ودانش راهی شهرستان نور گشته وپس از۶سال تلاش تحصیلات متوسطه را با کمال موفقیت بپایان رسانید وبرای ادامه تحصیلات راهی تهران ودر آزمون کنکورسراسری دانشگاهها شرکت وپس از احراز قبولی در دانشگاه تربیت معلم،راهی این مرکز آموزشی شد.

فعالیتهای انقلابی:
دو سال از آغاز تحصیلات عالی شهید نگذشته بود که بدنبال پیروزی انقلاب اسلامی وبه تبع آن ظهور انقلاب فرهنگی که به فرمان امام راحل(ره)برای طاغوت زدایی وزدودن فرهنگ غربی وغیراسلامی وجانشین کردن فرهنگ غنی اسلامی،دانشگاهها وموسسات آموزش عالی تعطیل گردید شهید محمدی جهت لبیک گویی به ندای حضرت امام(ره)برای ریشه کن کردن جهل وبیسوادی در سنگر نهضت سوادآموزی بعنوان آموزش یار بمدت۴ماه در روستای سلیاکتی مشغول فعالیت شد که با توجه به عملکردایشان بمدت۳ماه نیزبعنوان پرسنل دفتری واحد نهضت سوادآموزی نور به فعالیت پرداخت.بعدازاین مدت بنا به درخواست شورای مرکزی جهادسازندگی نور وارد آن نهاد مقدس گردید ودرکمیته کشاورزی جهادسازندگی نور مشغول انجام وظیفه اش درقبال انقلاب اسلامی پرداخت وبعدازمدتی با هماهنگی شورای مرکزی جهاداستان مازندران وشهرستان نور برای مسئولیت جهادسازندگی محمودآباد انتخاب شد.
فعالیتها وخدمات شهیدمحمدی دراین هنگام با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) ودرکنار سایر فعالیتهایش در نهادهای مقدس انقلاب اسلامی،به همراهی چندتن از دیگربرادرانش باتشکیل انجمن اسلامی وبعدها گروه مقاومت(باهمکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نور)فعالیتهای سیاسی-فرهنگی-تبلیغی ونظامی خویش را بعددیگری بخشید.ایشان درانجمن اسلامی بادائرکردن کلاسهای عقیدتی-سیاسی واخلاقی به ساختن نیروهای جوان و بارورنمودن افکارجوانان از فرهنگ اسلامی وارشاد وراهنمایی مردم وتبلیغ مبانی انقلاب اسلامی پرداخت.شهیدمحمدی درتبلیغ دین سعی وافرداشته واز هیچ کوششی درپاسداری از سنگرهای ایدئولوژیکی انقلاب اسلامی در حد توان خویش دریغ نورزید ودراین راه حتی تا آخرین لحظه عمر مادی خویش از تبلیغات مسموم کوردلان ومنافقان از خدا بیخبر درامان نبودند.

تحصیلات دانشگاهی:
وی پس از بازگشایی دانشگاهها وموسسات آموزش عالی راهی دانشگاه شد،بدین صورت که چهارروز در هفته را در دانشگاه وبقیه ایام را در جهادسازندگی شهرستان نور یا محمودآباد به انجام وظیفه مشغول بودند تا اینکه درسال۶۳-۶۴ در رشته جغرافیا فارغ التحصیل وبه اخذ درجه لیسانس نائل گردید وپس از فارغ التحصیل شدن ابتدا در واحد آموزش وشورای مرکزی جهادنور مشغول فعالیت شدند وسپس راهی آموزش وپرورش منطقه چمستان نور گردید ودراین سنگر مقدس، به تعلیم وتربیت وسازندگی دانش آموزان این منطقه همت گماشت.

چمران مازندران
یکی از استادان جغرافیا ضمن ستایش از روحیّات و خلقیّات شهید محمدی گفتند که اگر محیط تهران مبارزی عالم چون شهید چمران پرورانده،جای تعجبی نیست،اما چگونه یک محیط دورافتاده با حدّاقل امکانات تحصیلی(درسال1364)دانشجوی فاضل و مبارزی چون شهید محمدی تحویل جامعه داده است و به حق می توان شهید محمدی را چمران مازندران نامید.(کتاب پرستو های عاشق – قوام الدین بینایی)

حضور در جبهه های حق علیه باطل:
شهید محمدی معلمی دلسوز،مهربان،پرکار،جهادگری پرتلاش وخستگی ناپذیر،رزمنده ای دلیر،فداکار ونمونه یک مجاهد فی سبیل الله بود.سراسر زندگیش را به مبارزه وتلاش در جهت اجرای احکام دین مبین اسلام سپری نمود.ایشان در کنار این فعالیتهایش لحظه ای از جنگ غافل نبودند.از بدو تحمیل جنگ بر انقلاب خونین واسلامیمان بطور ناپیوسته بلکه همیشه در جنگ شرکت می نمود بطوریکه بیش از ۹ بار در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت نمود.عشق به لقاءالله واشتیاق به شهادت،شهید را نسبت به این دنیای فانی ومسائل مادی زندگی بیگانه کرده بود.

لحظات آسمانی شهید:
با اینکه یکبار هم مجروح گشته،محتاج به بستری شدن در بیمارستان ومدتی استراحت جهت رفع نقاهت داشت بااین حال با خدای خود عهد بسته بود که به هرترتیبی هست در مرحله بعدی عملیات شرکت داشته باشد ولذا این بارهم راهی جبهه های نور علیه ظلمت گشت وسرانجام در تاریخ 65/4/12 و در عملیات کربلای ۱ پس از آزادسازی شهرمهران بسوی خدای خود شتافت وبه آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت رسید.یادش گرامی وراهش پررهرو باد.
در وصف شهید بزرگوار همین بس که در چندروز قبل از شهادت از طریق خانواده و ازطرف دانشگاه به او خبر اخذ مدرک دانشگاهی فوق لیسانس در همان رشته تحصیلی را می دهند که به دانشگاه شهیدبهشتی تهران مراجعه نمایند اما ایشان مدرک ماندگار وباقی شهادت را بر مدرک فانی دنیوی ترجیح می دهند.


شهید محمدی از نگاه همسرش:
بنده و ایشان قبل از اینکه بعنوان زن و شوهر زندگی زناشویی مان را آغاز کنیم پسرعمه و دختر دایی بودیم.اینجانب بمدت دو سال و یک ماه با ایشان زندگی کردم و در طول این مدت آنچه که بنده به یاد دارم این بود که ایشان فقط می خواستند به جبهه بروند در واقع دل و جانشان در جبهه ماندگار بود و به آن گره شدیدی زده بود.
ایشان طی 9 مرحله به جبهه رفتند و در هر مرحله دو الی سه ماه ماندگار بودند در یکی از این مراحل بنده و خانواده و بستگان به او گفتیم که دیگر نرو حالا شما زن و بچه دارید در این زمان فرزندم میثم شش ماهه بود ولی ایشان در جواب گفتند مگر شما صدای بلندگوی ماشین رانشنیدید که حضرت امام خمینی(ره)فرمودند رفتن به جبهه از اهم واجبات است پس بنابراین بر من نیز لازم است که در این جهاد شرکت کنم و فرزند زهرا(س)را یاری نمایم.از جمله سفارشهای ایشان هم این بود که در تربیت دینی و علوی گونه فرزندانم کوتاهی نکنم و آنها را با تربیت اسلامی پرورش دهم و به آنها قرآن،نماز و مسایل دینی را بیاموزم.آخرین مرحله ای که ایشان به جبهه رفتند میثم من هشت ماهه بود و زمانی که فرزندم به سن نه ماهگی رسیدند ایشان نیز در نهمین مرحله حضورش،در جبهه مهران عملیات کربلای یک به شهادت رسیدند ضمن اینکه باید بگویم دخترم نیز سه ماه بعد از شهادت ایشان بدنیا آمد.انسانهای خوب و وارسته زمینی نیستند بلکه آسمانی هستند و جایگاهشان در فرش نیست بلکه در عرش روزی می خورند بنابراین خودش را پایبند و وابسته به زندگی نکرده بود چرا که هدف والایی را انتخاب کرده بود و برای رسیدن به آن هدف سرازپا نمی شناخت و سرانجام هم به آن هدف والا یعنی شهادت نایل شد.در پایان آنچه که برای من مهم است و خیلی دوست دارم که آن را بدست آورم فیلم عملیات کربلای یک و کربلای پنج می باشد که تا این لحظه موفق نشدم امیدوارم که از این طریق آن را بدست آورم.

گزیده ای از وصیت نامه شهید:
هان ای ملت مسلمان،لحظه ای اندیشه کنید که چه بودید،کی بودید ودر حال کجایید،کی هستید وبه کجا خواهید رفت وچه خواهید شد،تفکر کنید که حتما راه نجات را در صراط مستقیم خواهید یافت.
برادرانم ،رهبری در جامعه اسلامی از اهم مسائل است.رهبری آنهم جامعه ما(رهبر انقلاب اسلامی)نماینده امام زمان(عج)است.مبادا خدای ناکرده زبانم بریده باد از او دوری کنید،پیرو رهبر باشید،وسوسه های شیاطین وچهره های آنها زیاد است مواظب باشید،نکند خدای نکرده شما را بفریبد.فقط وفقط پیرو رهبر جامعه اسلامی باشید.

ای مسئولین جامعه می دانید که مستضعفان عقب نگهداشته شدگان تاریخ چشم به کارهای شما دوخته اند وشما خیلی خیلی بیشتر مسبوق به ماجرا می باشید وحتما هر روز بیش از روز دیگر در جهت رفاه جامعه مسلم وبرای رضای خداوند گام بر می دارید که در غیر این صورت کیفر خداوند بیشتر شامل حال شما خواهد شد(لا یکلف الله نفسا الا وسعها.)

ای فرهنگیان تربیت وهدایت اجتماع را شما بعهده دارید.استعدادهای درونی ونهفته جامعه را همانند انبیا شکوفا می کنید وبرهمین امر مهم هم واقف،پس کوشش دارید خداوند به همه شما اجر دهد.

در پایان باید گفت:این وبلاگ با هدف معرفی شهدا و ترویج ارزشهای اسلامی در فضای مجازی انتشار یافت و وابسته به هیچ حزب و گروه خاصی نیست.

مدیر وبلاگ :ستاره درخشان
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ چیست؟


حضور رزمندگان مدافع حرم در جبهه مقاومت اسلامی هزار حرف گفته و ناگفته دارد. هزاران ماجرا كه به حتم در آینده‌ای نزدیك از دلش چندین و چند كتاب و فیلم استخراج خواهد شد.

احمد محمدتبریزی
حضور رزمندگان مدافع حرم در جبهه مقاومت اسلامی هزار حرف گفته و ناگفته دارد. هزاران ماجرا كه به حتم در آینده‌ای نزدیك از دلش چندین و چند كتاب و فیلم استخراج خواهد شد. نبرد و شهادت این دلیرمردان لحظات تراژیك كم ندارد. لحظاتی كه مرورش میخكوبمان می‌كند و از شجاعت رزمندگان این جبهه و قساوت دشمنانشان متحیر می‌شویم. دشمنی كه به راحتی می‌زند، می‌كشد و سر می‌برد و روی سر بریده می‌رقصد. مدافعان حرم با ایثار و فداكاری‌شان شر چنین دشمنانی را از سر كشور و حرم اهل بیت‌(ع) دور كردند. تروریست‌های داعشی و تكفیری با بی‌رحمی تمام سر برخی از شهدای مدافع حرم را از تنشان جدا كردند و قصد داشتند پیام ترس و وحشت را به شیعیان مخابره كنند ولی این پیام خودشان را خوار و خفیف كرد.
به گزارش «جوان»، شهید محسن حججی را امروز همه ما به واسطه پخش فیلم دستگیری و شهادتش می‌شناسیم. شهید حججی با شهادت دردناكش بخش‌هایی از وحشی‌گری‌ داعشی‌ها را به مردم ایران و جهان نشان داد. بسیاری را متوجه مظلومیت شهدای مدافعان حرم كرد. محسن حججی با لب‌هایی خشكیده گرفتار و اسیر تروریست‌ها شد، كتك خورد ولی از همه دردناك‌تر برای ما شنیدن بریدن سرش بود. این كار اوج توحش دشمنانی كه به نام اسلام به راحتی همه كار می‌كردند را نشان داد.
اما قبل از شهید حججی شهدای دیگری هم در مظلومیت تمام به دست تروریست‌ها به شهادت رسیده بودند كه خبرش كمتر به گوش مردم رسیده بود. سردار شهید «عبدالله اسكندری» را شیرازی‌ها به خوبی می‌شناسند. در دوران دفاع مقدس فرمانده‌ای بنام و محبوب بود و پس از جنگ نیز بیكار ننشست و تجربیاتش را به سوریه برد تا به یاری دیگر رزمندگان بشتابد.
شهید اسكندری خرداد سال 1393 به شهادت رسید و پیكرش به دست گروه تروریستی «اجناد الشام» افتاد. جلادی به نام «ابوجعفر» كه از فرماندهان این گروه تروریستی بود سر از تن بی‌جانش جدا و تصاویر آن را در حالی كه بر نیزه رفته بود در فضای مجازی منتشر كرد. البته طولی نكشید كه وعده خدا محقق شد و با كشته شدن ابوجعفر به دست ارتش سوریه، این بار تصویر لاشه او بود كه در معرض دید جهانیان قرار گرفت.
فرزند شهید عبدالله اسكندری درباره اتفاقات آن روزها توضیح می‌دهد: بعد از شهادت پدر پیكر ایشان به ما بازگردانده نشد. اما صحبت‌هایی بود كه با مبادله اسیر، یا پرداخت هزینه‌ای بتوانیم پیكر پدر را بازپس بگیریم. اما ما به مادرمان گفتیم كه مادر جان به كسانی كه می‌خواهند پیكر پدر را بازگردانند، بگویید ما راضی نیستیم كه یك ریالی از پول بیت‌المال صرف این گروه خبیث شود. حتی یك اسیر هم نباید آزاد شود. پدر رفته بود تا آنها را به درك واصل كند. ما برای آنچه در راه خدا داده‌ایم، توقعی نداریم و حاضر نیستیم كه به ازای پیكر پدرمان ریالی از بیت‌المال هزینه شود. زیرا هر اقدامی كمك به آنها محسوب می‌شود.
سید احمد حسینی نخستین شهید بی‌سر لشكر فاطمیون است. تك‌تیرانداز دشمن سیداحمد را مورد هدف قرار می‌دهد و تیر به سر او اصابت می‌كند. طبق گفته همرزمانش، «سیداحمد» بعد از زخمی شدن از ناحیه سر هنوز جان داشت و هنگامی كه دستور عقب‌نشینی می‌آید، به دلیل نزدیكی دشمن همه نیروها مجبور به عقب‌نشینی ‌می‌شوند. در همین هنگام دشمنان به سیداحمد و همرزمش می‌رسند و سرهایشان را از تن جدا می‌كنند.

رضا اسماعیلی، دانشجوی افغانستانی به تازگی داماده شده بود كه راه سوریه را در پیش گرفت. رضا نایب‌قهرمان وزن ۵۵ كیلوگرم پرورش اندام استان خراسان رضوی بود و بدن ورزیده‌ای داشت. شهید اسماعیلی در نبرد با تروریست‌ها درگیر و زخمی ‎شد و به دلیل شدت مجروحیت نتوانست به عقب بازگردد و اسیر دشمنان شد. بهمن ماه ۱۳۹۲ رزمندگان مدافع حرم توانستند شهرك زمانیه را از دست تكفیری‌ها نجات بدهند برای همین و سریعاً منطقه را برای پیدا كردن نیروهای مفقود و شهید خود واكاوی كردند. آنها پیكر رضا اسماعیلی را درحالی یافتند كه سری بر بدن نداشت. پیكر او بدون سر در خاك آرام گرفت.
شهید نوید صفری طلابری كه به تازه‌داماد گیلانی مشهور بود یكی از آخرین شهدای بدون سر مدافع حرم است. شهید صفری قبل از شهادت، به اسارت داعش درمی‌آید و سپس توسط داعش به شهادت می‌رسد. پس از آزادسازی شهر بوكمال پیكر مطهر او شناسایی و مشخص می‌شود كه دشمنان سر از پیكرش جدا كرده‌اند.

نوع مطلب : شهدای مدافع حرم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 9 دی 1396
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 20:44

Incredible plenty of awesome tips!
buy viagra cheaply get prescription for viagra buy viagra no prescription get viagra online cheap generic viagra online where can we buy viagra buy viagra online germany buy generic viagra pills viagra online pharmacy levitra buy real viagra online
شنبه 18 فروردین 1397 10:31

You said it adequately..
cialis vs viagra cialis per paypa cialis generico click now cialis from canada cialis dose 30mg cialis professional yohimbe 5 mg cialis coupon printable online prescriptions cialis cialis dosage prices for cialis 50mg
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آپلود عکس آپلود عکس

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نیت کنید و اشاره فرمایید


فال انبیاء

فال انبیاء


استخاره آنلاین با قرآن کریم


قالب میهن بلاگ تقویم جلالی

امکانات جانبی