ستاره درخشان سلیاکتی
یادنامه معلمی دلسوز و جهادگری پرتلاش شهید ولی الله محمدی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


ستاره درخشان سلیاکتی
_____________________
تولد:
او مرد مومن،صادق،مجاهد فی سبیل الله،مرد علم ودانش،معلمی دلسوز، آگاه ومتعهد بود.شهید محمدی در تارخ 1334/7/2 در روستای سلیاکتی از توابع شهرستان نور در خانواده ای روستایی وکشاورز چشم به جهان گشود.

تحصیلات:
تحصیلات ابتدایی را در همین روستا به پایان رسانید وپس از تحصیلات ابتدایی جهت فراگیری علم ودانش راهی شهرستان نور گشته وپس از۶سال تلاش تحصیلات متوسطه را با کمال موفقیت بپایان رسانید وبرای ادامه تحصیلات راهی تهران ودر آزمون کنکورسراسری دانشگاهها شرکت وپس از احراز قبولی در دانشگاه تربیت معلم،راهی این مرکز آموزشی شد.

فعالیتهای انقلابی:
دو سال از آغاز تحصیلات عالی شهید نگذشته بود که بدنبال پیروزی انقلاب اسلامی وبه تبع آن ظهور انقلاب فرهنگی که به فرمان امام راحل(ره)برای طاغوت زدایی وزدودن فرهنگ غربی وغیراسلامی وجانشین کردن فرهنگ غنی اسلامی،دانشگاهها وموسسات آموزش عالی تعطیل گردید شهید محمدی جهت لبیک گویی به ندای حضرت امام(ره)برای ریشه کن کردن جهل وبیسوادی در سنگر نهضت سوادآموزی بعنوان آموزش یار بمدت۴ماه در روستای سلیاکتی مشغول فعالیت شد که با توجه به عملکردایشان بمدت۳ماه نیزبعنوان پرسنل دفتری واحد نهضت سوادآموزی نور به فعالیت پرداخت.بعدازاین مدت بنا به درخواست شورای مرکزی جهادسازندگی نور وارد آن نهاد مقدس گردید ودرکمیته کشاورزی جهادسازندگی نور مشغول انجام وظیفه اش درقبال انقلاب اسلامی پرداخت وبعدازمدتی با هماهنگی شورای مرکزی جهاداستان مازندران وشهرستان نور برای مسئولیت جهادسازندگی محمودآباد انتخاب شد.
فعالیتها وخدمات شهیدمحمدی دراین هنگام با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) ودرکنار سایر فعالیتهایش در نهادهای مقدس انقلاب اسلامی،به همراهی چندتن از دیگربرادرانش باتشکیل انجمن اسلامی وبعدها گروه مقاومت(باهمکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نور)فعالیتهای سیاسی-فرهنگی-تبلیغی ونظامی خویش را بعددیگری بخشید.ایشان درانجمن اسلامی بادائرکردن کلاسهای عقیدتی-سیاسی واخلاقی به ساختن نیروهای جوان و بارورنمودن افکارجوانان از فرهنگ اسلامی وارشاد وراهنمایی مردم وتبلیغ مبانی انقلاب اسلامی پرداخت.شهیدمحمدی درتبلیغ دین سعی وافرداشته واز هیچ کوششی درپاسداری از سنگرهای ایدئولوژیکی انقلاب اسلامی در حد توان خویش دریغ نورزید ودراین راه حتی تا آخرین لحظه عمر مادی خویش از تبلیغات مسموم کوردلان ومنافقان از خدا بیخبر درامان نبودند.

تحصیلات دانشگاهی:
وی پس از بازگشایی دانشگاهها وموسسات آموزش عالی راهی دانشگاه شد،بدین صورت که چهارروز در هفته را در دانشگاه وبقیه ایام را در جهادسازندگی شهرستان نور یا محمودآباد به انجام وظیفه مشغول بودند تا اینکه درسال۶۳-۶۴ در رشته جغرافیا فارغ التحصیل وبه اخذ درجه لیسانس نائل گردید وپس از فارغ التحصیل شدن ابتدا در واحد آموزش وشورای مرکزی جهادنور مشغول فعالیت شدند وسپس راهی آموزش وپرورش منطقه چمستان نور گردید ودراین سنگر مقدس، به تعلیم وتربیت وسازندگی دانش آموزان این منطقه همت گماشت.

چمران مازندران
یکی از استادان جغرافیا ضمن ستایش از روحیّات و خلقیّات شهید محمدی گفتند که اگر محیط تهران مبارزی عالم چون شهید چمران پرورانده،جای تعجبی نیست،اما چگونه یک محیط دورافتاده با حدّاقل امکانات تحصیلی(درسال1364)دانشجوی فاضل و مبارزی چون شهید محمدی تحویل جامعه داده است و به حق می توان شهید محمدی را چمران مازندران نامید.(کتاب پرستو های عاشق – قوام الدین بینایی)

حضور در جبهه های حق علیه باطل:
شهید محمدی معلمی دلسوز،مهربان،پرکار،جهادگری پرتلاش وخستگی ناپذیر،رزمنده ای دلیر،فداکار ونمونه یک مجاهد فی سبیل الله بود.سراسر زندگیش را به مبارزه وتلاش در جهت اجرای احکام دین مبین اسلام سپری نمود.ایشان در کنار این فعالیتهایش لحظه ای از جنگ غافل نبودند.از بدو تحمیل جنگ بر انقلاب خونین واسلامیمان بطور ناپیوسته بلکه همیشه در جنگ شرکت می نمود بطوریکه بیش از ۹ بار در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت نمود.عشق به لقاءالله واشتیاق به شهادت،شهید را نسبت به این دنیای فانی ومسائل مادی زندگی بیگانه کرده بود.

لحظات آسمانی شهید:
با اینکه یکبار هم مجروح گشته،محتاج به بستری شدن در بیمارستان ومدتی استراحت جهت رفع نقاهت داشت بااین حال با خدای خود عهد بسته بود که به هرترتیبی هست در مرحله بعدی عملیات شرکت داشته باشد ولذا این بارهم راهی جبهه های نور علیه ظلمت گشت وسرانجام در تاریخ 65/4/12 و در عملیات کربلای ۱ پس از آزادسازی شهرمهران بسوی خدای خود شتافت وبه آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت رسید.یادش گرامی وراهش پررهرو باد.
در وصف شهید بزرگوار همین بس که در چندروز قبل از شهادت از طریق خانواده و ازطرف دانشگاه به او خبر اخذ مدرک دانشگاهی فوق لیسانس در همان رشته تحصیلی را می دهند که به دانشگاه شهیدبهشتی تهران مراجعه نمایند اما ایشان مدرک ماندگار وباقی شهادت را بر مدرک فانی دنیوی ترجیح می دهند.


شهید محمدی از نگاه همسرش:
بنده و ایشان قبل از اینکه بعنوان زن و شوهر زندگی زناشویی مان را آغاز کنیم پسرعمه و دختر دایی بودیم.اینجانب بمدت دو سال و یک ماه با ایشان زندگی کردم و در طول این مدت آنچه که بنده به یاد دارم این بود که ایشان فقط می خواستند به جبهه بروند در واقع دل و جانشان در جبهه ماندگار بود و به آن گره شدیدی زده بود.
ایشان طی 9 مرحله به جبهه رفتند و در هر مرحله دو الی سه ماه ماندگار بودند در یکی از این مراحل بنده و خانواده و بستگان به او گفتیم که دیگر نرو حالا شما زن و بچه دارید در این زمان فرزندم میثم شش ماهه بود ولی ایشان در جواب گفتند مگر شما صدای بلندگوی ماشین رانشنیدید که حضرت امام خمینی(ره)فرمودند رفتن به جبهه از اهم واجبات است پس بنابراین بر من نیز لازم است که در این جهاد شرکت کنم و فرزند زهرا(س)را یاری نمایم.از جمله سفارشهای ایشان هم این بود که در تربیت دینی و علوی گونه فرزندانم کوتاهی نکنم و آنها را با تربیت اسلامی پرورش دهم و به آنها قرآن،نماز و مسایل دینی را بیاموزم.آخرین مرحله ای که ایشان به جبهه رفتند میثم من هشت ماهه بود و زمانی که فرزندم به سن نه ماهگی رسیدند ایشان نیز در نهمین مرحله حضورش،در جبهه مهران عملیات کربلای یک به شهادت رسیدند ضمن اینکه باید بگویم دخترم نیز سه ماه بعد از شهادت ایشان بدنیا آمد.انسانهای خوب و وارسته زمینی نیستند بلکه آسمانی هستند و جایگاهشان در فرش نیست بلکه در عرش روزی می خورند بنابراین خودش را پایبند و وابسته به زندگی نکرده بود چرا که هدف والایی را انتخاب کرده بود و برای رسیدن به آن هدف سرازپا نمی شناخت و سرانجام هم به آن هدف والا یعنی شهادت نایل شد.در پایان آنچه که برای من مهم است و خیلی دوست دارم که آن را بدست آورم فیلم عملیات کربلای یک و کربلای پنج می باشد که تا این لحظه موفق نشدم امیدوارم که از این طریق آن را بدست آورم.

گزیده ای از وصیت نامه شهید:
هان ای ملت مسلمان،لحظه ای اندیشه کنید که چه بودید،کی بودید ودر حال کجایید،کی هستید وبه کجا خواهید رفت وچه خواهید شد،تفکر کنید که حتما راه نجات را در صراط مستقیم خواهید یافت.
برادرانم ،رهبری در جامعه اسلامی از اهم مسائل است.رهبری آنهم جامعه ما(رهبر انقلاب اسلامی)نماینده امام زمان(عج)است.مبادا خدای ناکرده زبانم بریده باد از او دوری کنید،پیرو رهبر باشید،وسوسه های شیاطین وچهره های آنها زیاد است مواظب باشید،نکند خدای نکرده شما را بفریبد.فقط وفقط پیرو رهبر جامعه اسلامی باشید.

ای مسئولین جامعه می دانید که مستضعفان عقب نگهداشته شدگان تاریخ چشم به کارهای شما دوخته اند وشما خیلی خیلی بیشتر مسبوق به ماجرا می باشید وحتما هر روز بیش از روز دیگر در جهت رفاه جامعه مسلم وبرای رضای خداوند گام بر می دارید که در غیر این صورت کیفر خداوند بیشتر شامل حال شما خواهد شد(لا یکلف الله نفسا الا وسعها.)

ای فرهنگیان تربیت وهدایت اجتماع را شما بعهده دارید.استعدادهای درونی ونهفته جامعه را همانند انبیا شکوفا می کنید وبرهمین امر مهم هم واقف،پس کوشش دارید خداوند به همه شما اجر دهد.

در پایان باید گفت:این وبلاگ با هدف معرفی شهدا و ترویج ارزشهای اسلامی در فضای مجازی انتشار یافت و وابسته به هیچ حزب و گروه خاصی نیست.

مدیر وبلاگ :ستاره درخشان
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ چیست؟صدام در مصاحبه‌ای اظهار کرد: «اگر 10 نفر از بسیجی‌های ایرانی را در اختیار داشتم، دنیا را فتح می‌کردم». ای کاش کسی در آن جلسه در پاسخش می‌گفت: «اگر نیروهای تو هم یک نفر مثل امام خمینی را داشتند دنیا را فتح می‌کردند!»

«سیدمحمود خیرالامور»: شاید هنگام وقوع، آن قدر جالب و مهم تصور نمی‌شدند اما اهمیت آنها را تأثیر بر مردم و دفاع روشن ساخت، منظور همان گوهرهایی است که جنگ ما را به گنجینه‌ای عظیم مبدل ساختند، در کنار آن همه گل، خارهایی هم رویید.

انگیزه‌مان معرفی است نه تبلیغ؛ البته تقدس ذاتاً دلنشین است و محبوب، تلخ و شیرین‌ها، عزت و حقارت‌ها و خلاصه تلاش‌ها نشان داد که چرا آنها خواستند «جنگ» باشد ولی ثابت شد و خدا، امام و امتش اراده کردند «دفاع مقدس» داشته باشیم.

صدام در مصاحبه‌ای اظهار کرد: «اگر 10 نفر از بسیجی‌های ایرانی را در اختیار داشتم، دنیا را فتح می‌کردم». ای کاش کسی در آن جلسه در پاسخش می‌گفت: «اگر نیروهای تو هم یک نفر مثل امام خمینی را داشتند دنیا را فتح می‌کردند!»

در کربلای 5، عراقی‌ها 400 گردان نیرو به شلمچه فرستادند، بیش از 60 هزار کشته و مجروح دادند و 45 روز هر چه توانستند پاتک زدند و آتش ریختند اما … دنیا اعتراف کرد که ایرانی‌ها از شرق بصره رژیم بعثی‌ها را مستأصل کرده‌اند.

در طول 2887 روز جنگ تحمیلی حتی برای یک هفته نانوایی‌ها تعطیل نشد، حقوق کارکنان دولتی قطع یا کسر نشد، هر سال عیدی آخر سال را هم گرفتند، یک دانشجو یا کارمند و کارگر به اجبار به جبهه فرستاده نشد اما در عراق با آن ‌همه پشتیبانی میلیاردی و حمایت‌های خارجی همه وقایع فوق بر عکس اتفاق افتاد.

استکبار جهانی خصوصاً آمریکا،‌ آلمان، انگلیس، فرانسه تمام همت خود را صرف کردند تا در زمستان 1365 از حملات برق‌آسا و سرنوشت‌ساز ایران جلوگیری کنند، بیشتر خوش‌رقصی آنان برای جبران ماجرای پنهانی مک‌فارلین بود که صدام را دلخور کرده بود اما بالاخره کربلای 5 بدجوری پوزه‌شان را به خاک مالید.

طه یاسین رمضان معاون اول نخست ‌وزیر عراق در دی‌ماه 1360 اعلام کرد: «تأکید می‌کنم جنگ تمام نخواهد شد مگر این که رژیم حاکم ایران به‌طور کلی منهدم شود، اختلافات شط‌العرب و جزایر سه‌گانه و تصرف خوزستان بهانه است، جنگ ایران یک جنگ مرزی نیست، جنگ سرنوشت‌ است»! این اظهار را آوردیم تا آنهایی که فکر می‌کنند می‌بایست بعد از آزادسازی خرمشهر تن به صلح تحمیلی می‌دادیم، بیدار شوند.

280 گردان پیاده و زرهی علی‌رغم عدم پشتیبانی قوی تدارکاتی و تجهیزاتی توانستند جزایر مجنون عراق را تصرف کنند، بمباران‌های شدید شیمیایی و سیل عظیم آتش توپ و خمپاره و مشکلات عدیده طبیعی و تهاجمی هم نتوانست رزمندگان ایران را سرکوب و وادار به عقب‌نشینی کنند. (برای اطلاع به آنهایی که در سر همیشه خیال می‌پرورانند.)

هشت ماه طول کشید تا کمر شکسته‌شده ماشین جنگی عراق بعد از فتح‌المبین و بیت‌المقدس در بهار 61 با کمک‌های بی‌حد و حساب مالی، نظامی و نیروی انسانی 15 کشور ترمیم شود، مقاومت عراقی‌ها با سیل حمایت‌های خارجی (از برزیل تا ژاپن و از روسیه تا آفریقا) در والفجر مقدماتی بهمن 61 نشانگر آن همه سرمایه‌گذاری بود.

پناهگاهی که صدام با پول مردم 66 میلیون دلار خرج مقاومت و تجهیز آن کرده بود، در سال 2003 دو بار با بمب‌ 900 کیلویی و چند روز بعد 6 بار مورد حمله قرار گرفت و سالم ماند، ساختمانی سه طبقه با 250 نفر ظرفیت و مقاوم علیه حملات شیمیایی و میکروبی، (سرنوشت آنها چه شد: از یک گودال مخفی با ذلت و خاری مفلوک مستکبر عراق را بیرون کشیدند و به ذلیلانه‌ترین شکل اعدامش کردند.)

با آشکار شدن پیروزی ایران در عملیات کربلای 5 و ناتوانی عراق در بازپس‌گیری مناطق تصرف‌شده، گورباچف رهبر وقت شوروی ضمن «بی‌معنی خواندن جنگ» گفت: «این جنگ باید از طریق مذاکرات سیاسی پایان یابد و هر چه زودتر این اقدام صورت گیرد بهتر خواهد بود، راه دیگری وجود ندارد».

در عین حال ضرورت توجه روس‌ها به ایران، سبب شد تا به رغم اصرار و تمایل عراقی‌ها برای دریافت موشک‌های دوربرد بلند برای تهاجم به تهران، مسکو از تحویل آن خودداری کند، همین مسأله برنامه دستیابی به صنعت تسلیحات موشکی را در عراق تسریع کرد که نتایج آن یک سال بعد با حملات موشکی به تهران در اسفند 1366 آشکار شد.

مهم‌ترین نتیجه پیروزی ایران در عملیات کربلای 5 و دستاورد استراتژیک آن، تثبیت توازن به سود ایران بود، در واقع مجموع تحولات جنگ از بهمن 1364 با فتح فاو تا بهمن 1365 با پیروزی در عملیات کربلای 5، کوشش ایران برای حفظ برتری و متقابلاً تلاش عراق برای تغییر آن بود، سرانجام تحکیم مواضع دفاعی ایران در منطقه شرق بصره سبب شد بر این تأکید شود که «تعادل قوا به نحوی قاطع به نفع ایران به هم خورده است». میتران رئیس جمهور اسبق فرانسه درباره نتایج احتمالی برتری ایران گفت: «پیروزی ایران در این جنگ به مثابه پیروزی تندروهای اسلامی خواهد بود که می‌تواند ثبات کلی جهان عرب و مدیترانه را برهم زند».

سفیر وقت انگلیس در سازمان ملل نیز اعلام کرد: «هیچ‌کس مایل به پیروز شدن ایران انقلابی ـ این برهم‌زننده وضع موجود در منطقه و زیرپاگذارنده حقوق و عرف بین‌المللی نیست».

هسته مرکزی سیاست جدید عراق با حمایت آمریکا، چنان که وزیر دفاع وقت آمریکا می‌گوید، از بین بردن اصل «امید» بود: «اکنون ما با نوعی جنگ روبه‌رو هستیم که هدف آن از بین بردن امید است».

آمریکایی‌ها کاهش توان نظامی ایران را لازمه دستیابی به یک راه حل از طریق مذاکره می‌دانستند و بر همین اساس زمینه لازم را برای حمایت از اقدامات عراق در حمله به نفتکش‌ها و پایانه‌های نفتی و مراکز صنعتی و اقتصادی ایران فراهم ساختند، نتایج عملیات کربلای 5 سبب شد تا پس از آن کابینه ریگان استراتژی صلح را به‌طور جدی دنبال کند و حتی وزیر خارجه وقت آمریکا، جورج شولتز، به ایران هشدار داد که یا جنگ را پایان دهد و یا با اقدامات شدید و مقتضی روبه‌رو خواهد شد.

ایران نیز با وجود افزایش فشارها پس از عملیات والفجر 8 (فتح فاو) به‌دلیل کسب برتری‌های نظامی در سال 1365 از اعتماد به نفس بیشتری برای پیگیری اهداف خود برخوردار شد، یکی از کارشناسان مسائل ایران در این زمینه می‌گوید: «آنها دلیلی نداشتند که فکر کنند قادر به پیروزی هستند ولی عملیات فاو و مهران (کربلای 1) در سال گذشته به آنها نشان داد که به این امر قادر هستند و هم‌اکنون آنها برای کسب پیروزی عجله دارند».

نوع مطلب : شهیدوشهادت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 10 دی 1396
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 21:10

Useful forum posts. Thank you!
where to buy real viagra online viagra mail order buy viagra online rx. can you buy viagra at cvs viagra cheap prices buying viagra online legal order viagra online cheap how do i buy viagra generic viagra cheap best buy viagra
شنبه 18 فروردین 1397 10:52

Many thanks! Numerous data.

dose size of cialis cialis online deutschland we like it cialis price comprar cialis navarr tadalafil generic buy original cialis cialis uk next day prezzo di cialis in bulgaria callus cialis online nederland
شنبه 4 فروردین 1397 10:53

Thanks! I value this!
cialis generisches kanada low dose cialis blood pressure cialis generico online cialis 5 effetti collaterali cialis 10mg prix pharmaci free generic cialis cialis prices in england cialis canada on line cialis 20 mg best price cialis en mexico precio
یکشنبه 10 دی 1396 10:22
سلام عزیزم وبلاگ خیلی قشنگی دارید آیا دوست داری وبلاگت را به هزاران كاربر اینترنت معرفی كنید

همین امروز لینك خود را ثبت كنید تا 1000 بازدید رایگان فقط تا آخر سال دریافت كنید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آپلود عکس آپلود عکس

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نیت کنید و اشاره فرمایید


فال انبیاء

فال انبیاء


استخاره آنلاین با قرآن کریم


قالب میهن بلاگ تقویم جلالی

امکانات جانبی