ستاره درخشان سلیاکتی
یادنامه معلمی دلسوز و جهادگری پرتلاش شهید ولی الله محمدی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


ستاره درخشان سلیاکتی
_____________________
تولد:
او مرد مومن،صادق،مجاهد فی سبیل الله،مرد علم ودانش،معلمی دلسوز، آگاه ومتعهد بود.شهید محمدی در تارخ 1334/7/2 در روستای سلیاکتی از توابع شهرستان نور در خانواده ای روستایی وکشاورز چشم به جهان گشود.

تحصیلات:
تحصیلات ابتدایی را در همین روستا به پایان رسانید وپس از تحصیلات ابتدایی جهت فراگیری علم ودانش راهی شهرستان نور گشته وپس از۶سال تلاش تحصیلات متوسطه را با کمال موفقیت بپایان رسانید وبرای ادامه تحصیلات راهی تهران ودر آزمون کنکورسراسری دانشگاهها شرکت وپس از احراز قبولی در دانشگاه تربیت معلم،راهی این مرکز آموزشی شد.

فعالیتهای انقلابی:
دو سال از آغاز تحصیلات عالی شهید نگذشته بود که بدنبال پیروزی انقلاب اسلامی وبه تبع آن ظهور انقلاب فرهنگی که به فرمان امام راحل(ره)برای طاغوت زدایی وزدودن فرهنگ غربی وغیراسلامی وجانشین کردن فرهنگ غنی اسلامی،دانشگاهها وموسسات آموزش عالی تعطیل گردید شهید محمدی جهت لبیک گویی به ندای حضرت امام(ره)برای ریشه کن کردن جهل وبیسوادی در سنگر نهضت سوادآموزی بعنوان آموزش یار بمدت۴ماه در روستای سلیاکتی مشغول فعالیت شد که با توجه به عملکردایشان بمدت۳ماه نیزبعنوان پرسنل دفتری واحد نهضت سوادآموزی نور به فعالیت پرداخت.بعدازاین مدت بنا به درخواست شورای مرکزی جهادسازندگی نور وارد آن نهاد مقدس گردید ودرکمیته کشاورزی جهادسازندگی نور مشغول انجام وظیفه اش درقبال انقلاب اسلامی پرداخت وبعدازمدتی با هماهنگی شورای مرکزی جهاداستان مازندران وشهرستان نور برای مسئولیت جهادسازندگی محمودآباد انتخاب شد.
فعالیتها وخدمات شهیدمحمدی دراین هنگام با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) ودرکنار سایر فعالیتهایش در نهادهای مقدس انقلاب اسلامی،به همراهی چندتن از دیگربرادرانش باتشکیل انجمن اسلامی وبعدها گروه مقاومت(باهمکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نور)فعالیتهای سیاسی-فرهنگی-تبلیغی ونظامی خویش را بعددیگری بخشید.ایشان درانجمن اسلامی بادائرکردن کلاسهای عقیدتی-سیاسی واخلاقی به ساختن نیروهای جوان و بارورنمودن افکارجوانان از فرهنگ اسلامی وارشاد وراهنمایی مردم وتبلیغ مبانی انقلاب اسلامی پرداخت.شهیدمحمدی درتبلیغ دین سعی وافرداشته واز هیچ کوششی درپاسداری از سنگرهای ایدئولوژیکی انقلاب اسلامی در حد توان خویش دریغ نورزید ودراین راه حتی تا آخرین لحظه عمر مادی خویش از تبلیغات مسموم کوردلان ومنافقان از خدا بیخبر درامان نبودند.

تحصیلات دانشگاهی:
وی پس از بازگشایی دانشگاهها وموسسات آموزش عالی راهی دانشگاه شد،بدین صورت که چهارروز در هفته را در دانشگاه وبقیه ایام را در جهادسازندگی شهرستان نور یا محمودآباد به انجام وظیفه مشغول بودند تا اینکه درسال۶۳-۶۴ در رشته جغرافیا فارغ التحصیل وبه اخذ درجه لیسانس نائل گردید وپس از فارغ التحصیل شدن ابتدا در واحد آموزش وشورای مرکزی جهادنور مشغول فعالیت شدند وسپس راهی آموزش وپرورش منطقه چمستان نور گردید ودراین سنگر مقدس، به تعلیم وتربیت وسازندگی دانش آموزان این منطقه همت گماشت.

چمران مازندران
یکی از استادان جغرافیا ضمن ستایش از روحیّات و خلقیّات شهید محمدی گفتند که اگر محیط تهران مبارزی عالم چون شهید چمران پرورانده،جای تعجبی نیست،اما چگونه یک محیط دورافتاده با حدّاقل امکانات تحصیلی(درسال1364)دانشجوی فاضل و مبارزی چون شهید محمدی تحویل جامعه داده است و به حق می توان شهید محمدی را چمران مازندران نامید.(کتاب پرستو های عاشق – قوام الدین بینایی)

حضور در جبهه های حق علیه باطل:
شهید محمدی معلمی دلسوز،مهربان،پرکار،جهادگری پرتلاش وخستگی ناپذیر،رزمنده ای دلیر،فداکار ونمونه یک مجاهد فی سبیل الله بود.سراسر زندگیش را به مبارزه وتلاش در جهت اجرای احکام دین مبین اسلام سپری نمود.ایشان در کنار این فعالیتهایش لحظه ای از جنگ غافل نبودند.از بدو تحمیل جنگ بر انقلاب خونین واسلامیمان بطور ناپیوسته بلکه همیشه در جنگ شرکت می نمود بطوریکه بیش از ۹ بار در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت نمود.عشق به لقاءالله واشتیاق به شهادت،شهید را نسبت به این دنیای فانی ومسائل مادی زندگی بیگانه کرده بود.

لحظات آسمانی شهید:
با اینکه یکبار هم مجروح گشته،محتاج به بستری شدن در بیمارستان ومدتی استراحت جهت رفع نقاهت داشت بااین حال با خدای خود عهد بسته بود که به هرترتیبی هست در مرحله بعدی عملیات شرکت داشته باشد ولذا این بارهم راهی جبهه های نور علیه ظلمت گشت وسرانجام در تاریخ 65/4/12 و در عملیات کربلای ۱ پس از آزادسازی شهرمهران بسوی خدای خود شتافت وبه آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت رسید.یادش گرامی وراهش پررهرو باد.
در وصف شهید بزرگوار همین بس که در چندروز قبل از شهادت از طریق خانواده و ازطرف دانشگاه به او خبر اخذ مدرک دانشگاهی فوق لیسانس در همان رشته تحصیلی را می دهند که به دانشگاه شهیدبهشتی تهران مراجعه نمایند اما ایشان مدرک ماندگار وباقی شهادت را بر مدرک فانی دنیوی ترجیح می دهند.


شهید محمدی از نگاه همسرش:
بنده و ایشان قبل از اینکه بعنوان زن و شوهر زندگی زناشویی مان را آغاز کنیم پسرعمه و دختر دایی بودیم.اینجانب بمدت دو سال و یک ماه با ایشان زندگی کردم و در طول این مدت آنچه که بنده به یاد دارم این بود که ایشان فقط می خواستند به جبهه بروند در واقع دل و جانشان در جبهه ماندگار بود و به آن گره شدیدی زده بود.
ایشان طی 9 مرحله به جبهه رفتند و در هر مرحله دو الی سه ماه ماندگار بودند در یکی از این مراحل بنده و خانواده و بستگان به او گفتیم که دیگر نرو حالا شما زن و بچه دارید در این زمان فرزندم میثم شش ماهه بود ولی ایشان در جواب گفتند مگر شما صدای بلندگوی ماشین رانشنیدید که حضرت امام خمینی(ره)فرمودند رفتن به جبهه از اهم واجبات است پس بنابراین بر من نیز لازم است که در این جهاد شرکت کنم و فرزند زهرا(س)را یاری نمایم.از جمله سفارشهای ایشان هم این بود که در تربیت دینی و علوی گونه فرزندانم کوتاهی نکنم و آنها را با تربیت اسلامی پرورش دهم و به آنها قرآن،نماز و مسایل دینی را بیاموزم.آخرین مرحله ای که ایشان به جبهه رفتند میثم من هشت ماهه بود و زمانی که فرزندم به سن نه ماهگی رسیدند ایشان نیز در نهمین مرحله حضورش،در جبهه مهران عملیات کربلای یک به شهادت رسیدند ضمن اینکه باید بگویم دخترم نیز سه ماه بعد از شهادت ایشان بدنیا آمد.انسانهای خوب و وارسته زمینی نیستند بلکه آسمانی هستند و جایگاهشان در فرش نیست بلکه در عرش روزی می خورند بنابراین خودش را پایبند و وابسته به زندگی نکرده بود چرا که هدف والایی را انتخاب کرده بود و برای رسیدن به آن هدف سرازپا نمی شناخت و سرانجام هم به آن هدف والا یعنی شهادت نایل شد.در پایان آنچه که برای من مهم است و خیلی دوست دارم که آن را بدست آورم فیلم عملیات کربلای یک و کربلای پنج می باشد که تا این لحظه موفق نشدم امیدوارم که از این طریق آن را بدست آورم.

گزیده ای از وصیت نامه شهید:
هان ای ملت مسلمان،لحظه ای اندیشه کنید که چه بودید،کی بودید ودر حال کجایید،کی هستید وبه کجا خواهید رفت وچه خواهید شد،تفکر کنید که حتما راه نجات را در صراط مستقیم خواهید یافت.
برادرانم ،رهبری در جامعه اسلامی از اهم مسائل است.رهبری آنهم جامعه ما(رهبر انقلاب اسلامی)نماینده امام زمان(عج)است.مبادا خدای ناکرده زبانم بریده باد از او دوری کنید،پیرو رهبر باشید،وسوسه های شیاطین وچهره های آنها زیاد است مواظب باشید،نکند خدای نکرده شما را بفریبد.فقط وفقط پیرو رهبر جامعه اسلامی باشید.

ای مسئولین جامعه می دانید که مستضعفان عقب نگهداشته شدگان تاریخ چشم به کارهای شما دوخته اند وشما خیلی خیلی بیشتر مسبوق به ماجرا می باشید وحتما هر روز بیش از روز دیگر در جهت رفاه جامعه مسلم وبرای رضای خداوند گام بر می دارید که در غیر این صورت کیفر خداوند بیشتر شامل حال شما خواهد شد(لا یکلف الله نفسا الا وسعها.)

ای فرهنگیان تربیت وهدایت اجتماع را شما بعهده دارید.استعدادهای درونی ونهفته جامعه را همانند انبیا شکوفا می کنید وبرهمین امر مهم هم واقف،پس کوشش دارید خداوند به همه شما اجر دهد.

در پایان باید گفت:این وبلاگ با هدف معرفی شهدا و ترویج ارزشهای اسلامی در فضای مجازی انتشار یافت و وابسته به هیچ حزب و گروه خاصی نیست.

مدیر وبلاگ :ستاره درخشان
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ چیست؟
جبهه‌ها این خاصیت را دارند كه افراد هم عقیده، همفكر و هم‌مسلك را با هم آشنا می‌كند و زندگی تازه‌ای را برایشان رقم می‌زند. هنوز بسیاری از رزمندگان دفاع مقدس، دوست دیرینه‌ای از قدیم با هم دارند و صحبت از خاطرات جبهه روح و جانشان را تازه می‌كند.


احمد محمدتبریزی
جبهه‌ها این خاصیت را دارند كه افراد هم عقیده، همفكر و هم‌مسلك را با هم آشنا می‌كند و زندگی تازه‌ای را برایشان رقم می‌زند. هنوز بسیاری از رزمندگان دفاع مقدس، دوست دیرینه‌ای از قدیم با هم دارند و صحبت از خاطرات جبهه روح و جانشان را تازه می‌كند. بسیاری از رزمندگان مدافع حرم هم تازه با حضور در جبهه‌های مقاومت همدیگر را پیدا كردند و همین شروع یك رفاقت عمیق و مردانه بود. رفاقت‌هایی كه از درون سنگرها شروع می‌شد، در میدان نبرد ادامه پیدا می‌كرد و گاه به شهادت ختم می‌شد.
به گزارش «جوان» در میان جمع‌های دوستانه رزمندگان مدافع حرم، پایبندی به رفاقت شهدای خان‌طومان مثال زدنی شد. 13 رفیقی كه پا به پای هم در تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد علیه تروریست‌های تكفیری جنگیدند و اجازه پیشروی به آنها ندادند. مقاومتی كه در آخر موجب شد كمی بعدتر شهر استراتژیك حلب به واسطه نبرد این شهدا از لوث تروریست‌ها پاك شود.
در میان شهدای مازندرانی خان طومان محمد بلباسی از همه نام‌آشناتر شد. رزمندگانی كه از معركه خان طومان برگشتند، تعریف می‌كردند كه شهید بلباسی موهای سر هركسی را كه اصلاح كرد، او شهید می‌شد. یكی از رزمندگانی كه در لحظه نبرد، در منطقه حضور داشت، توضیح می‌دهد كه این شهدا تا آخرین لحظه هوای همدیگر را داشتند: «شهید كابلی با اصابت خمپاره به شهادت رسید. شهید بلباسی كه در مناطق عملیاتی راهیان نور همیشه با او بود، رفت كه شهید كابلی را بیاورد، شهید بریری هم برای كمك به بلباسی رفت تا در میان تیر و تركش تنها نباشد. وقتی پیكر كابلی را روی ماشین گذاشتند، با قناسه هر دو را از پشت زدند. عكس‌های شهید بلباسی را اگر ببینید صاف دراز كشیده و پشت سرش خون جاری شده است. اینها به راستی مردانه ایستادند. من خط به خط عقب می‌آمدم و شاهد این قضایا بودم.»
در كنار شهدای حماسه خان طومان، رزمندگانی كه دو شهر شیعه‌نشین نبل و الزهرا را از چنگال دشمنان آزاد كردند هم ماجراهایی شنیدنی زیادی با هم دارند. دو شهید جوان شاخص این جمع، رفاقتشان از جریان همین عملیات رنگ و بوی دیگری گرفت و آنها را برای یك عملیات بزرگ دیگر كنار هم قرار داد.
بابك نوری هریس و عارف كایدخورده هر دو دهه هفتادی و متولد 1371 بودند. هر دو در اوج جوانی با سیمایی زیبا و جذاب به جنگ با دشمنان رفته بودند. رفاقتشان از زمان اعزامشان شكل گرفت و وقتی نبل و الزهرا آزاد شد، خوشحالی زاید‌الوصفی در وجودشان موج می‌زد. آنها توانسته بودند در اوج جوانی یكی از مهم‌ترین كارهای زندگی‌شان را انجام دهند و همین مایه غرور و مباهاتشان بود. مردم این دو شهر شیعه‌نشین به چشم منجی‌ به این جوانان خوش قد و بالا نگاه می‌كردند و بابك و عارف در كنار دیگر رزمندگان عهد كردند تا برای آزادسازی شهر بوكمال هم در كنار هم باشند.
این دو شهید همراه نوید صفری، حبیب بدری، خیرالله صمدی، ‌مهدی موحدنیا، علیرضا نظری، حمید ضیایی و علیرضا جیلان و دیگر مدافعان حرم هم قسم شدند تا آخرین قطره خون برای آزادسازی شهر بوكمال مبارزه كنند. آنها جنگیدند و در این راه پرشكوه به شهادت رسیدند و توانستند بوكمال را از شر داعشی‌ها رها كنند.
مادر شهید كایدخورده درباره این دوستی به «جوان» می‌گوید: « عارف پس از شهادت دوستانش علی‌حسین كاهكش، محمد اسكندری، رضا عادلی، احمد مجد و كیهانی خیلی ناراحت بود. احساس می‌كرد از آنها جا مانده است. پس از آزادسازی نبل و الزهرا آقا عارف همراه شهید نوری هریس و دیگر شهدا روحیه بالایی برای عملیات داشتند و همه متحد و هم قسم آماده آزاد كردن شهر بوكمال بودند.» قسمت بر این بود تا این دوستان در جریان این عملیات به شهادت برسند. در میان این جمع كسی رفیق نیمه راه نشد و در وسط راه جا نزد. با هم یك هدف مقدس و خدایی را شروع كردند و همراه هم آسمانی شدند. در جمع رفقای شهید مدافع حرم از خان طومان تا بوكمال و مناطق دیگر كسی كم نگذاشت. آنها به رسم دوستی‌های قدیم و به یاد شهدای دفاع مقدس پا به میدان گذاشتند و مرد و مردانه تا آخر كار ماندند. حالا حافظه تاریخی مردم ایران مردان راهی را می‌شناسد هر چند زود و در اوج جوانی آسمانی شدند ولی در مرام و مردانگی و رفاقت الگوهای جدیدی را پیش‌رویمان گذاشتند. الگوهایی كه جامعه امروز‌و نسل جدیدمان شدیداً به آن نیاز دارند.
نوع مطلب : شهدای مدافع حرم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 7 فروردین 1397
سه شنبه 7 فروردین 1397 17:04
شبی با بید می رقصم ، شبی با باد می جنگم
که من چون غنچه های صبحدم بسیار دلتنگم
ستاره درخشاناز ارسال نظر ادبی شما بسیار متشکرم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آپلود عکس آپلود عکس

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نیت کنید و اشاره فرمایید


فال انبیاء

فال انبیاء


استخاره آنلاین با قرآن کریم


قالب میهن بلاگ تقویم جلالی

امکانات جانبی