ستاره درخشان سلیاکتی
یادنامه معلمی دلسوز و جهادگری پرتلاش شهید ولی الله محمدی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


ستاره درخشان سلیاکتی
_____________________
تولد:
او مرد مومن،صادق،مجاهد فی سبیل الله،مرد علم ودانش،معلمی دلسوز، آگاه ومتعهد بود.شهید محمدی در تارخ 1334/7/2 در روستای سلیاکتی از توابع شهرستان نور در خانواده ای روستایی وکشاورز چشم به جهان گشود.

تحصیلات:
تحصیلات ابتدایی را در همین روستا به پایان رسانید وپس از تحصیلات ابتدایی جهت فراگیری علم ودانش راهی شهرستان نور گشته وپس از۶سال تلاش تحصیلات متوسطه را با کمال موفقیت بپایان رسانید وبرای ادامه تحصیلات راهی تهران ودر آزمون کنکورسراسری دانشگاهها شرکت وپس از احراز قبولی در دانشگاه تربیت معلم،راهی این مرکز آموزشی شد.

فعالیتهای انقلابی:
دو سال از آغاز تحصیلات عالی شهید نگذشته بود که بدنبال پیروزی انقلاب اسلامی وبه تبع آن ظهور انقلاب فرهنگی که به فرمان امام راحل(ره)برای طاغوت زدایی وزدودن فرهنگ غربی وغیراسلامی وجانشین کردن فرهنگ غنی اسلامی،دانشگاهها وموسسات آموزش عالی تعطیل گردید شهید محمدی جهت لبیک گویی به ندای حضرت امام(ره)برای ریشه کن کردن جهل وبیسوادی در سنگر نهضت سوادآموزی بعنوان آموزش یار بمدت۴ماه در روستای سلیاکتی مشغول فعالیت شد که با توجه به عملکردایشان بمدت۳ماه نیزبعنوان پرسنل دفتری واحد نهضت سوادآموزی نور به فعالیت پرداخت.بعدازاین مدت بنا به درخواست شورای مرکزی جهادسازندگی نور وارد آن نهاد مقدس گردید ودرکمیته کشاورزی جهادسازندگی نور مشغول انجام وظیفه اش درقبال انقلاب اسلامی پرداخت وبعدازمدتی با هماهنگی شورای مرکزی جهاداستان مازندران وشهرستان نور برای مسئولیت جهادسازندگی محمودآباد انتخاب شد.
فعالیتها وخدمات شهیدمحمدی دراین هنگام با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) ودرکنار سایر فعالیتهایش در نهادهای مقدس انقلاب اسلامی،به همراهی چندتن از دیگربرادرانش باتشکیل انجمن اسلامی وبعدها گروه مقاومت(باهمکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نور)فعالیتهای سیاسی-فرهنگی-تبلیغی ونظامی خویش را بعددیگری بخشید.ایشان درانجمن اسلامی بادائرکردن کلاسهای عقیدتی-سیاسی واخلاقی به ساختن نیروهای جوان و بارورنمودن افکارجوانان از فرهنگ اسلامی وارشاد وراهنمایی مردم وتبلیغ مبانی انقلاب اسلامی پرداخت.شهیدمحمدی درتبلیغ دین سعی وافرداشته واز هیچ کوششی درپاسداری از سنگرهای ایدئولوژیکی انقلاب اسلامی در حد توان خویش دریغ نورزید ودراین راه حتی تا آخرین لحظه عمر مادی خویش از تبلیغات مسموم کوردلان ومنافقان از خدا بیخبر درامان نبودند.

تحصیلات دانشگاهی:
وی پس از بازگشایی دانشگاهها وموسسات آموزش عالی راهی دانشگاه شد،بدین صورت که چهارروز در هفته را در دانشگاه وبقیه ایام را در جهادسازندگی شهرستان نور یا محمودآباد به انجام وظیفه مشغول بودند تا اینکه درسال۶۳-۶۴ در رشته جغرافیا فارغ التحصیل وبه اخذ درجه لیسانس نائل گردید وپس از فارغ التحصیل شدن ابتدا در واحد آموزش وشورای مرکزی جهادنور مشغول فعالیت شدند وسپس راهی آموزش وپرورش منطقه چمستان نور گردید ودراین سنگر مقدس، به تعلیم وتربیت وسازندگی دانش آموزان این منطقه همت گماشت.

چمران مازندران
یکی از استادان جغرافیا ضمن ستایش از روحیّات و خلقیّات شهید محمدی گفتند که اگر محیط تهران مبارزی عالم چون شهید چمران پرورانده،جای تعجبی نیست،اما چگونه یک محیط دورافتاده با حدّاقل امکانات تحصیلی(درسال1364)دانشجوی فاضل و مبارزی چون شهید محمدی تحویل جامعه داده است و به حق می توان شهید محمدی را چمران مازندران نامید.(کتاب پرستو های عاشق – قوام الدین بینایی)

حضور در جبهه های حق علیه باطل:
شهید محمدی معلمی دلسوز،مهربان،پرکار،جهادگری پرتلاش وخستگی ناپذیر،رزمنده ای دلیر،فداکار ونمونه یک مجاهد فی سبیل الله بود.سراسر زندگیش را به مبارزه وتلاش در جهت اجرای احکام دین مبین اسلام سپری نمود.ایشان در کنار این فعالیتهایش لحظه ای از جنگ غافل نبودند.از بدو تحمیل جنگ بر انقلاب خونین واسلامیمان بطور ناپیوسته بلکه همیشه در جنگ شرکت می نمود بطوریکه بیش از ۹ بار در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت نمود.عشق به لقاءالله واشتیاق به شهادت،شهید را نسبت به این دنیای فانی ومسائل مادی زندگی بیگانه کرده بود.

لحظات آسمانی شهید:
با اینکه یکبار هم مجروح گشته،محتاج به بستری شدن در بیمارستان ومدتی استراحت جهت رفع نقاهت داشت بااین حال با خدای خود عهد بسته بود که به هرترتیبی هست در مرحله بعدی عملیات شرکت داشته باشد ولذا این بارهم راهی جبهه های نور علیه ظلمت گشت وسرانجام در تاریخ 65/4/12 و در عملیات کربلای ۱ پس از آزادسازی شهرمهران بسوی خدای خود شتافت وبه آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت رسید.یادش گرامی وراهش پررهرو باد.
در وصف شهید بزرگوار همین بس که در چندروز قبل از شهادت از طریق خانواده و ازطرف دانشگاه به او خبر اخذ مدرک دانشگاهی فوق لیسانس در همان رشته تحصیلی را می دهند که به دانشگاه شهیدبهشتی تهران مراجعه نمایند اما ایشان مدرک ماندگار وباقی شهادت را بر مدرک فانی دنیوی ترجیح می دهند.


شهید محمدی از نگاه همسرش:
بنده و ایشان قبل از اینکه بعنوان زن و شوهر زندگی زناشویی مان را آغاز کنیم پسرعمه و دختر دایی بودیم.اینجانب بمدت دو سال و یک ماه با ایشان زندگی کردم و در طول این مدت آنچه که بنده به یاد دارم این بود که ایشان فقط می خواستند به جبهه بروند در واقع دل و جانشان در جبهه ماندگار بود و به آن گره شدیدی زده بود.
ایشان طی 9 مرحله به جبهه رفتند و در هر مرحله دو الی سه ماه ماندگار بودند در یکی از این مراحل بنده و خانواده و بستگان به او گفتیم که دیگر نرو حالا شما زن و بچه دارید در این زمان فرزندم میثم شش ماهه بود ولی ایشان در جواب گفتند مگر شما صدای بلندگوی ماشین رانشنیدید که حضرت امام خمینی(ره)فرمودند رفتن به جبهه از اهم واجبات است پس بنابراین بر من نیز لازم است که در این جهاد شرکت کنم و فرزند زهرا(س)را یاری نمایم.از جمله سفارشهای ایشان هم این بود که در تربیت دینی و علوی گونه فرزندانم کوتاهی نکنم و آنها را با تربیت اسلامی پرورش دهم و به آنها قرآن،نماز و مسایل دینی را بیاموزم.آخرین مرحله ای که ایشان به جبهه رفتند میثم من هشت ماهه بود و زمانی که فرزندم به سن نه ماهگی رسیدند ایشان نیز در نهمین مرحله حضورش،در جبهه مهران عملیات کربلای یک به شهادت رسیدند ضمن اینکه باید بگویم دخترم نیز سه ماه بعد از شهادت ایشان بدنیا آمد.انسانهای خوب و وارسته زمینی نیستند بلکه آسمانی هستند و جایگاهشان در فرش نیست بلکه در عرش روزی می خورند بنابراین خودش را پایبند و وابسته به زندگی نکرده بود چرا که هدف والایی را انتخاب کرده بود و برای رسیدن به آن هدف سرازپا نمی شناخت و سرانجام هم به آن هدف والا یعنی شهادت نایل شد.در پایان آنچه که برای من مهم است و خیلی دوست دارم که آن را بدست آورم فیلم عملیات کربلای یک و کربلای پنج می باشد که تا این لحظه موفق نشدم امیدوارم که از این طریق آن را بدست آورم.

گزیده ای از وصیت نامه شهید:
هان ای ملت مسلمان،لحظه ای اندیشه کنید که چه بودید،کی بودید ودر حال کجایید،کی هستید وبه کجا خواهید رفت وچه خواهید شد،تفکر کنید که حتما راه نجات را در صراط مستقیم خواهید یافت.
برادرانم ،رهبری در جامعه اسلامی از اهم مسائل است.رهبری آنهم جامعه ما(رهبر انقلاب اسلامی)نماینده امام زمان(عج)است.مبادا خدای ناکرده زبانم بریده باد از او دوری کنید،پیرو رهبر باشید،وسوسه های شیاطین وچهره های آنها زیاد است مواظب باشید،نکند خدای نکرده شما را بفریبد.فقط وفقط پیرو رهبر جامعه اسلامی باشید.

ای مسئولین جامعه می دانید که مستضعفان عقب نگهداشته شدگان تاریخ چشم به کارهای شما دوخته اند وشما خیلی خیلی بیشتر مسبوق به ماجرا می باشید وحتما هر روز بیش از روز دیگر در جهت رفاه جامعه مسلم وبرای رضای خداوند گام بر می دارید که در غیر این صورت کیفر خداوند بیشتر شامل حال شما خواهد شد(لا یکلف الله نفسا الا وسعها.)

ای فرهنگیان تربیت وهدایت اجتماع را شما بعهده دارید.استعدادهای درونی ونهفته جامعه را همانند انبیا شکوفا می کنید وبرهمین امر مهم هم واقف،پس کوشش دارید خداوند به همه شما اجر دهد.

در پایان باید گفت:این وبلاگ با هدف معرفی شهدا و ترویج ارزشهای اسلامی در فضای مجازی انتشار یافت و وابسته به هیچ حزب و گروه خاصی نیست.

مدیر وبلاگ :ستاره درخشان
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ چیست؟
پایتخت 5 با سرو صداهای فراوان در محافل مختلف مجازی و حقیقی، عكس‌العمل‌های مختلفی به همراه داشت اما آنچه در این سریال قابل ستایش است به تصویر كشیدن ماهیت داعشی‌ها و تلنگری است كه امنیت را به ما گوشزد كرد.
سریال پایتخت 5 در نوروز 97 در حالی از صدا و سیما پخش شد که برخی از این سریال خوش‌شان آمد و خواهان ادامه ساخت این سریال شدند و عده‌ای هم با انتقاد از این سریال، خواهان توقف تولید و پخش و یا تغییر در این سریال شدند.

با وجود اینکه به اعتقاد برخی از منتقدان، جاذبه‌های این سریال کم کم کاهش یافته و تا حدودی هواداران خود را از دست داده است، در قسمت‌های پایانی، این سریال با جلوه‌های متفاوتی نسبت به قبل مواجه شدیم.

جلوه‌هایی که موجب شد نگاه برخی از منتقدان به این سریال هم از نگاه انتقاد صرف برداشته شود و با نگاه دقیق‌تری نسبت به این سریال بحث شود؛ این سریال در قسمت‌های پایانی همه را شوکه کرد.

سقوط یک خانواده در میان حملات داعشی‌ها چیزی نبود که بتوان از آن به‌راحتی گذشت؛ ترس و دلهره‌ای که با حضور داعشی‌ها در صحنه‌هایی از این سریال بر خانواده‌ها و حتی بازیگران این سریال وارد شد را نمی‌توان با هیچ زبان و قلمی وصف کرد.

در این بین آنچه در کنار همه ترس و دلهره در زمان پخش آخرین قسمت‌های سریال پایتخت 5 آن هم سریالی که فقط نمایش و تئاتر بود بر ما وارد شد، عکس‌العمل خانواده‌های شهدای مدافع حرم بود، خانواده‌هایی که از فرزندان خود گذشتند تا ایران اسلامی در آرامش باشد و این از خدا بی‌خبران وارد جنگ با ما در داخل کشور نشوند.

* از جوانی و بچه‌های شیرینش گذشت

مادر شهید حسین مشتاقی بعد از پخش آخرین قسمت‌های سریال پایتخت 5 در سخنانی گفت: وقتی قسمت‌هایی از حملات داعشی‌ها را در این سریال دیدم یاد پسرم حسین آقا افتادم که می‌گفت: ما زنده باشیم و بلایی که بر سر زنان و دختران سوریه آوردند بر سر دختران و خواهران ما بیاورند؟ این سخنان را با غم و اندوهی خاص بیان می‌کرد.

سکینه  صادقی افزود: نمی‌دانم پسرم چه چیزی در سوریه دیده بود که با اشک و آه این حرف‌ها را بر زبان جاری می‌کرد.

وی گفت: وقتی این سریال را دیدم به فرزند شهیدم گفتم: از جوانی و بچه‌های شیرینت گذشتی تا مردم در امنیت باشند، چه فایده که بعضی‌ها زخم زبان بزنند.

* مردم به رشادت شهدای مدافع حرم بالیدند

برادر شهید مدافع حرم ابراهیم عشریه هم با بیان اینکه بسیاری از مردم دیارمان با پخش پایتخت به رشادت شهدای مدافع حرم بالیدند، گفت: غیرت شهدای مدافع حرم و ساعت‌ها بی‌خوابی و شب‌زنده‌داری چیزی نیست که از ذهن و یاد ما برود.

اسماعیل عشریه در گفت‌وگویی، اظهار کرد: در صحنه‌هایی از سریال پایتخت همه ما اسارت زنان و فرزندان این آب و خاک را به‌دست داعشی‌ها دیدیم اما هنوز نتوانستیم به خیلی‌ها بفهمانیم که اگر شهدای مدافع حرم نبودند، داعشی‌ها در جای جای کشورمان بودند و آنچه فقط در این فیلم دیده‌ایم بر سر زنان و دختران این سرزمین می‌رفت.

وی افزود: اگر شهدای مدافع حرم نبودند معلوم نبود چه بر سر این سرزمین پاک و کهن می‌آمد و لذا باید یاد و نام شهدای مدافع حرم همواره در کشورمان جاری باشد و بدرخشد.

* بی‌انصاف نباشید؛ بسیاری از ابراهیم‌های ما هنوز برنگشته‌اند

برادر شهید عشریه گفت: باید به برخی‌ها گفت: بی‌انصاف نباشید، پیکر بسیاری از ابراهیم‌های ما هنوز برنگشته است...!

عشریه بیان کرد: امروز همه ما مدیون رشادت‌های شهدایی هستیم که از تمام زندگی خود گذشتند تا یک وجب از این آب و خاک به دست دشمنان و داعشیان نیفتد.

وی با گرامی‌داشت نام و یاد همه شهدای مدافع حرم تأکید کرد: نام و یاد این شهدا را گرامی می‌داریم و بر این باوریم که لزوم بیان رشادت‌های شهدا و رزمندگان مدافع حرم در جامعه، امری مهم و ضروری است که نباید به فراموشی سپرده شود و بدانیم امنیت امروز ما ثمره خون و از خودگذشتگی مدافعان حرم است.

* نمایش غربت شهدای مدافع حرم

یکی از شهروندان نکایی هم در گفت‌وگویی، خاطرنشان کرد: این سریال تنها صحنه‌ای بسیار کوچک از مقاومت و غیرت شهدای مدافع حرم را به تصویر کشیده است و مردانگی و مقاومت این شهیدان بسیار فراوان است.

قاسم محمدزاده تصریح کرد: شهدای مدافع حرم ما در برابر دشمنان و داعشی‌ها ایستادند تا مملکت به دست نااهلان و نامردان نیفتد و باید قدردان آنان باشیم.

وی گفت: شهدای مدافع حرم رفتند تا ما در آزادی و استقلال کامل در این سرزمین زندگی کنیم و امنیت امروز ما مدیون رشادت‌های همه مدافعان حرم است، اگر نبودند مدافعان حرم، اثری از امنیت و آرامش در کشورمان نبود.

و اما واقعیت ماجرا را باید از مادران، خواهران، دختران و همسران شهدای مدافع حرمی پرسید که جگرگوشه‌های‌شان را تکه تکه دیدند و آنانی که حتی نشانه‌ای از فرزندان‌شان نیامد، که اگر نبودند شهدای مدافع حرم، شاید باید داعش را در همین کوچه پس کوچه‌های شهرمان می‌دیدیم.

شهدای مدافع حرمی همچون بلباسی‌ها، مشتاقی‌ها، معافی‌ها و ده‌ها تن از این شهدایی که از جگرگوشه‌های خود گذشتند تا ما در آزادی زندگی کنیم تا دست نامحرمان به ایران و ایرانی نرسد و شهدایی همچون ابراهیم عشریه‌ها و سعید کمالی‌ها که جاویدالاثر شدند و سجاد خلیلی‌هایی که هنوز اثر و نامی از آنان نیست.

گرامی باد یاد و نام شهدای مدافع حرم و غیرت بی‌مانندشان.

نوع مطلب : شهدای مدافع حرم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 23 فروردین 1397
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آپلود عکس آپلود عکس

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نیت کنید و اشاره فرمایید


فال انبیاء

فال انبیاء


استخاره آنلاین با قرآن کریم


قالب میهن بلاگ تقویم جلالی

امکانات جانبی