ستاره درخشان سلیاکتی
یادنامه معلمی دلسوز و جهادگری پرتلاش شهید ولی الله محمدی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


ستاره درخشان سلیاکتی
_____________________
تولد:
او مرد مومن،صادق،مجاهد فی سبیل الله،مرد علم ودانش،معلمی دلسوز، آگاه ومتعهد بود.شهید محمدی در تارخ 1334/7/2 در روستای سلیاکتی از توابع شهرستان نور در خانواده ای روستایی وکشاورز چشم به جهان گشود.

تحصیلات:
تحصیلات ابتدایی را در همین روستا به پایان رسانید وپس از تحصیلات ابتدایی جهت فراگیری علم ودانش راهی شهرستان نور گشته وپس از۶سال تلاش تحصیلات متوسطه را با کمال موفقیت بپایان رسانید وبرای ادامه تحصیلات راهی تهران ودر آزمون کنکورسراسری دانشگاهها شرکت وپس از احراز قبولی در دانشگاه تربیت معلم،راهی این مرکز آموزشی شد.

فعالیتهای انقلابی:
دو سال از آغاز تحصیلات عالی شهید نگذشته بود که بدنبال پیروزی انقلاب اسلامی وبه تبع آن ظهور انقلاب فرهنگی که به فرمان امام راحل(ره)برای طاغوت زدایی وزدودن فرهنگ غربی وغیراسلامی وجانشین کردن فرهنگ غنی اسلامی،دانشگاهها وموسسات آموزش عالی تعطیل گردید شهید محمدی جهت لبیک گویی به ندای حضرت امام(ره)برای ریشه کن کردن جهل وبیسوادی در سنگر نهضت سوادآموزی بعنوان آموزش یار بمدت۴ماه در روستای سلیاکتی مشغول فعالیت شد که با توجه به عملکردایشان بمدت۳ماه نیزبعنوان پرسنل دفتری واحد نهضت سوادآموزی نور به فعالیت پرداخت.بعدازاین مدت بنا به درخواست شورای مرکزی جهادسازندگی نور وارد آن نهاد مقدس گردید ودرکمیته کشاورزی جهادسازندگی نور مشغول انجام وظیفه اش درقبال انقلاب اسلامی پرداخت وبعدازمدتی با هماهنگی شورای مرکزی جهاداستان مازندران وشهرستان نور برای مسئولیت جهادسازندگی محمودآباد انتخاب شد.
فعالیتها وخدمات شهیدمحمدی دراین هنگام با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) ودرکنار سایر فعالیتهایش در نهادهای مقدس انقلاب اسلامی،به همراهی چندتن از دیگربرادرانش باتشکیل انجمن اسلامی وبعدها گروه مقاومت(باهمکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نور)فعالیتهای سیاسی-فرهنگی-تبلیغی ونظامی خویش را بعددیگری بخشید.ایشان درانجمن اسلامی بادائرکردن کلاسهای عقیدتی-سیاسی واخلاقی به ساختن نیروهای جوان و بارورنمودن افکارجوانان از فرهنگ اسلامی وارشاد وراهنمایی مردم وتبلیغ مبانی انقلاب اسلامی پرداخت.شهیدمحمدی درتبلیغ دین سعی وافرداشته واز هیچ کوششی درپاسداری از سنگرهای ایدئولوژیکی انقلاب اسلامی در حد توان خویش دریغ نورزید ودراین راه حتی تا آخرین لحظه عمر مادی خویش از تبلیغات مسموم کوردلان ومنافقان از خدا بیخبر درامان نبودند.

تحصیلات دانشگاهی:
وی پس از بازگشایی دانشگاهها وموسسات آموزش عالی راهی دانشگاه شد،بدین صورت که چهارروز در هفته را در دانشگاه وبقیه ایام را در جهادسازندگی شهرستان نور یا محمودآباد به انجام وظیفه مشغول بودند تا اینکه درسال۶۳-۶۴ در رشته جغرافیا فارغ التحصیل وبه اخذ درجه لیسانس نائل گردید وپس از فارغ التحصیل شدن ابتدا در واحد آموزش وشورای مرکزی جهادنور مشغول فعالیت شدند وسپس راهی آموزش وپرورش منطقه چمستان نور گردید ودراین سنگر مقدس، به تعلیم وتربیت وسازندگی دانش آموزان این منطقه همت گماشت.

چمران مازندران
یکی از استادان جغرافیا ضمن ستایش از روحیّات و خلقیّات شهید محمدی گفتند که اگر محیط تهران مبارزی عالم چون شهید چمران پرورانده،جای تعجبی نیست،اما چگونه یک محیط دورافتاده با حدّاقل امکانات تحصیلی(درسال1364)دانشجوی فاضل و مبارزی چون شهید محمدی تحویل جامعه داده است و به حق می توان شهید محمدی را چمران مازندران نامید.(کتاب پرستو های عاشق – قوام الدین بینایی)

حضور در جبهه های حق علیه باطل:
شهید محمدی معلمی دلسوز،مهربان،پرکار،جهادگری پرتلاش وخستگی ناپذیر،رزمنده ای دلیر،فداکار ونمونه یک مجاهد فی سبیل الله بود.سراسر زندگیش را به مبارزه وتلاش در جهت اجرای احکام دین مبین اسلام سپری نمود.ایشان در کنار این فعالیتهایش لحظه ای از جنگ غافل نبودند.از بدو تحمیل جنگ بر انقلاب خونین واسلامیمان بطور ناپیوسته بلکه همیشه در جنگ شرکت می نمود بطوریکه بیش از ۹ بار در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت نمود.عشق به لقاءالله واشتیاق به شهادت،شهید را نسبت به این دنیای فانی ومسائل مادی زندگی بیگانه کرده بود.

لحظات آسمانی شهید:
با اینکه یکبار هم مجروح گشته،محتاج به بستری شدن در بیمارستان ومدتی استراحت جهت رفع نقاهت داشت بااین حال با خدای خود عهد بسته بود که به هرترتیبی هست در مرحله بعدی عملیات شرکت داشته باشد ولذا این بارهم راهی جبهه های نور علیه ظلمت گشت وسرانجام در تاریخ 65/4/12 و در عملیات کربلای ۱ پس از آزادسازی شهرمهران بسوی خدای خود شتافت وبه آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت رسید.یادش گرامی وراهش پررهرو باد.
در وصف شهید بزرگوار همین بس که در چندروز قبل از شهادت از طریق خانواده و ازطرف دانشگاه به او خبر اخذ مدرک دانشگاهی فوق لیسانس در همان رشته تحصیلی را می دهند که به دانشگاه شهیدبهشتی تهران مراجعه نمایند اما ایشان مدرک ماندگار وباقی شهادت را بر مدرک فانی دنیوی ترجیح می دهند.


شهید محمدی از نگاه همسرش:
بنده و ایشان قبل از اینکه بعنوان زن و شوهر زندگی زناشویی مان را آغاز کنیم پسرعمه و دختر دایی بودیم.اینجانب بمدت دو سال و یک ماه با ایشان زندگی کردم و در طول این مدت آنچه که بنده به یاد دارم این بود که ایشان فقط می خواستند به جبهه بروند در واقع دل و جانشان در جبهه ماندگار بود و به آن گره شدیدی زده بود.
ایشان طی 9 مرحله به جبهه رفتند و در هر مرحله دو الی سه ماه ماندگار بودند در یکی از این مراحل بنده و خانواده و بستگان به او گفتیم که دیگر نرو حالا شما زن و بچه دارید در این زمان فرزندم میثم شش ماهه بود ولی ایشان در جواب گفتند مگر شما صدای بلندگوی ماشین رانشنیدید که حضرت امام خمینی(ره)فرمودند رفتن به جبهه از اهم واجبات است پس بنابراین بر من نیز لازم است که در این جهاد شرکت کنم و فرزند زهرا(س)را یاری نمایم.از جمله سفارشهای ایشان هم این بود که در تربیت دینی و علوی گونه فرزندانم کوتاهی نکنم و آنها را با تربیت اسلامی پرورش دهم و به آنها قرآن،نماز و مسایل دینی را بیاموزم.آخرین مرحله ای که ایشان به جبهه رفتند میثم من هشت ماهه بود و زمانی که فرزندم به سن نه ماهگی رسیدند ایشان نیز در نهمین مرحله حضورش،در جبهه مهران عملیات کربلای یک به شهادت رسیدند ضمن اینکه باید بگویم دخترم نیز سه ماه بعد از شهادت ایشان بدنیا آمد.انسانهای خوب و وارسته زمینی نیستند بلکه آسمانی هستند و جایگاهشان در فرش نیست بلکه در عرش روزی می خورند بنابراین خودش را پایبند و وابسته به زندگی نکرده بود چرا که هدف والایی را انتخاب کرده بود و برای رسیدن به آن هدف سرازپا نمی شناخت و سرانجام هم به آن هدف والا یعنی شهادت نایل شد.در پایان آنچه که برای من مهم است و خیلی دوست دارم که آن را بدست آورم فیلم عملیات کربلای یک و کربلای پنج می باشد که تا این لحظه موفق نشدم امیدوارم که از این طریق آن را بدست آورم.

گزیده ای از وصیت نامه شهید:
هان ای ملت مسلمان،لحظه ای اندیشه کنید که چه بودید،کی بودید ودر حال کجایید،کی هستید وبه کجا خواهید رفت وچه خواهید شد،تفکر کنید که حتما راه نجات را در صراط مستقیم خواهید یافت.
برادرانم ،رهبری در جامعه اسلامی از اهم مسائل است.رهبری آنهم جامعه ما(رهبر انقلاب اسلامی)نماینده امام زمان(عج)است.مبادا خدای ناکرده زبانم بریده باد از او دوری کنید،پیرو رهبر باشید،وسوسه های شیاطین وچهره های آنها زیاد است مواظب باشید،نکند خدای نکرده شما را بفریبد.فقط وفقط پیرو رهبر جامعه اسلامی باشید.

ای مسئولین جامعه می دانید که مستضعفان عقب نگهداشته شدگان تاریخ چشم به کارهای شما دوخته اند وشما خیلی خیلی بیشتر مسبوق به ماجرا می باشید وحتما هر روز بیش از روز دیگر در جهت رفاه جامعه مسلم وبرای رضای خداوند گام بر می دارید که در غیر این صورت کیفر خداوند بیشتر شامل حال شما خواهد شد(لا یکلف الله نفسا الا وسعها.)

ای فرهنگیان تربیت وهدایت اجتماع را شما بعهده دارید.استعدادهای درونی ونهفته جامعه را همانند انبیا شکوفا می کنید وبرهمین امر مهم هم واقف،پس کوشش دارید خداوند به همه شما اجر دهد.

در پایان باید گفت:این وبلاگ با هدف معرفی شهدا و ترویج ارزشهای اسلامی در فضای مجازی انتشار یافت و وابسته به هیچ حزب و گروه خاصی نیست.

مدیر وبلاگ :ستاره درخشان
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ چیست؟بدون شك شهدای فاطمیون از مظلوم‌ترین شهدای جبهه مقاومت اسلامی هستند. مظلومیت آنها به اندازه‌ای است كه گاه مدت‌ها بعد از شهادت‌شان هیچ رسانه‌ای سراغی از خانواده‌های‌شان نمی‌گیرد یا یك قطعه عكس نیز از شهید مورد نظر یافت نمی‌شود.

صغری خیل‌فرهنگ
بدون شك شهدای فاطمیون از مظلوم‌ترین شهدای جبهه مقاومت اسلامی هستند. مظلومیت آنها به اندازه‌ای است كه گاه مدت‌ها بعد از شهادت‌شان هیچ رسانه‌ای سراغی از خانواده‌های‌شان نمی‌گیرد یا یك قطعه عكس نیز از شهید مورد نظر یافت نمی‌شود. شهید عیسی رضایی نیز چنین شرایطی دارد. با خانواده او از طریق دیگر خانواده‌های شهید فاطمیون آشنا شدیم و ساعتی پای صحبت‌های عاطفه دانش همسر شهید نشستیم.
خانم دانش كمی از خودتان بگویید. همراهی‌تان با شهید عیسی رضایی از كجا رقم خورد؟
من 21سال دارم و همسرم 27سال داشت كه شهید مدافع حرم شد. ما با هم نسبت فامیلی داشتیم، من نوه دایی ایشان هستم. عیسی در ایران زندگی می‌كرد كه برای ازدواج به افغانستان آمد و بعد از برگزاری مراسم عروسی‌مان با هم به ایران مهاجرت كردیم. سال 1392 بود. در حال حاضر چهار سال می‌شود كه در ایران هستیم. عیسی كارش بنایی بود و با نان حلالی كه از دسترنج زحماتش به دست می‌آوردیم زندگی‌مان را می‌چرخاندیم.
كمی از خصوصیات اخلاقی شهید خانه‌تان برایمان روایت كنید.
ایشان مهربان بود و دوست‌داشتنی. زندگی همه بالا و پائین دارد. عیسی مرد خوبی بود. ارادتش به اهل بیت او را روانه جبهه‌های نبرد كرد. همسرم غیرت دینی داشت؛ غیرتی كه باعث شد به سوریه برود و مدافع حرم بی‌بی جان شود.
همسرتان چند بار اعزام شد؟
اولین و آخرین اعزام عیسی در خرداد 1395 رقم خورد. خوب به یاد دارم 21 ماه مبارك رمضان بود. وقتی رفت تا زمانی كه خودش با ما تماس گرفت از ایشان بی‌خبر بودم. حدود یك ماهی بعد از رفتنش تماس گرفت. بعد از اولین تماس حال و احوال كرد و با پسرمان صحبت كرد. می‌گفت نمی‌توانم از گوشی خودم استفاده كنم چون ممنوع است. هر بار كه بتوانم و به تلفن دسترسی داشتم با شما تماس می‌گیرم. فردای آن روز زنگ زد و گفت باید به جایی دیگر منتقل شوند. بعد از آن یك هفته خبری از عیسی نبود تا اینكه زنگ زد و حال و احوال ما را پرسید. هیچ وقت از سختی و شرایط آنجا صحبتی نمی‌كرد. نمی‌خواست ما از آنجا و شرایط موجود مطلع شویم. آن تماس آخرین تماس همسرم بود.
چند فرزند دارید؟
حاصل زندگی من و عیسی یك فرزند پسر به نام حسن است كه 19 بهمن 1392 در ایران به دنیا آمد. زمانی كه پدرش عزمش را برای دفاع از حرم جزم كرد حسن دو سال و شش ماه داشت.
چه شد كه مرد خانه‌تان دلش بی‌تاب دفاع از حرم شد؟
همه دوستان عیسی برای دفاع از حرم رفته بودند و ایشان هم بسیار علاقه‌مند بود كه برود. می‌گفت این بار بروم و برگردم، دفعات بعد از خدا شهادتم را می‌خواهم. اصرار داشت برای دفاع از حرم بی‌بی. می‌گفت همه می‌روند و من هم باید بروم كه اگر نروم و نتوانم مدافع حرم شوم این آرزو در دل من برای همیشه می‌ماند. می‌خواست فدایی حضرت زینب(س) ‌شود.
 از نحوه شهادت ایشان اطلاع دارید؟
گویی در یكی از شب‌های حضورشان در سوریه همراه چند نفر از همرزمان و فرمانده‌شان برای توجیه محل استقرار و كشیك می‌روند كه با هجوم داعشی‌ها مواجه می‌شوند. بعد از درگیری، زمانی كه فرمانده همسرم تیر می‌خورد و عیسی برای كمك به ایشان وارد عمل می‌شود، تركش می‌خورد و به شهادت می‌رسد. خبر شهادتش را هم از طریق عمویش و برادرزاده جاری خودم كه در منطقه بودند، شنیدم. همسرم 5 مرداد 1395 شهید و 27 مرداد 1395 هم تشییع و در امامزاده عماد رباط‌كریم به خاك سپرده شد.
به نظر شما چه شد كه حتی عشق به فرزند دو ساله شهید هم نتوانست خللی در اراده‌اش ایجاد كند؟
دقیقاً همین طور است كه می‌گویید. می‌خواست مدافع عمه سادات شود. من تبلور غیرت دینی را در وجود عیسی حس كردم. من نگران اسارت و جانبازی و شهادت ایشان بودم اما چون دوست داشت برود من هم رضایت دادم. گفتم برو به خاطر حضرت زینب (س) كه اگر خدا بخواهد سالم برمی‌گردی. شاید برای او هم گذشت از زن و فرزند دو ساله‌اش سخت بود اما گذشت. برای رسیدن به خدا باید از همه تعلقات دنیایی بگذری. به من گفت من در فكر تنهایی شما هستم اما باید بروم.
در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید.
من بارها و بارها خوابش را دیده‌ام. عیسی می‌آید و با من صحبت می‌كند. پای درد دل‌هایم می‌نشیند. یك بار دیدم در كنار مسجدی بودیم و ایشان به شهادت رسید و من به چشمان خودم شهادتش را دیدم اما می‌دانم كه شهدا زنده‌اند و امیدوارم همیشه دست یاری خدا و شهدا در كنار من و فرزندم باشد.

نوع مطلب : شهدای مدافع حرم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 1 مهر 1396
جمعه 3 آذر 1396 19:38
سلام.خوبید شما؟یه جوان 30ساله هستم چندین سال قصد دارم ازدواج کنم ولی بخاطر مشکلات مالی نمی توانم ازدواج کنم اگر امکانش هست به من کمک مالی کنید تا ازدواج کنم ممنون.شماره تماس 09033052928.
شماره عابربانک ملی(6037997213792667 )قربانی هستم.متشکرم.الله وکیلی اگر ناچار نبودم این پیام نمیدادم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آپلود عکس آپلود عکس

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نیت کنید و اشاره فرمایید


فال انبیاء

فال انبیاء


استخاره آنلاین با قرآن کریم


قالب میهن بلاگ تقویم جلالی

امکانات جانبی